Likwidowanie zapachów

likwidowanie zapachów

Likwidowanie zapachów

Deodoryzacja, czyli usuwanie brzydkich zapachów, nie zawsze jest prostym zadaniem. W wielu przypadkach wymaga zatrudnienia profesjonalnej ekipy i użycia specjalnego sprzętu. Odświeżacze powietrza w sprayu, perfumy do pomieszczeń, kadzidełka, świece lub inne sposoby okazują się nieskuteczne i tylko nieudolnie maskują zapach. Wietrzenie i dokładne mycie powierzchni również może być niewystarczające lub dawać efekt tylko na krótki czas. Celem postępowania powinna być natomiast jego całkowita eliminacja. Jakimi technikami najlepiej więc przeprowadzić zabieg?

Usuwanie jakich zapachów jest najtrudniejsze?

Środki chemiczne, zawilgocone i zagrzybione ściany, zepsuta żywność, wymiociny, odchody, mocz, spalenizna, dym tytoniowy – to typowe źródła odorów, z którymi trudno sobie poradzi. Zdarza się, że za pojawieniem się fetoru stoi przykry wypadek, np. wybicie szamba. Szczególny rodzaj woni jest także wydzielany przez rozkładające się zwłoki – jeśli osoba zmarła długo przebywała w danym lokalu, usunięcie zapachu bez profesjonalnej pomocy jest wręcz niemożliwe.

Ozonowanie jako skuteczna metoda deodoryzacji

Techniką z powodzeniem stosowaną przy likwidacji odorów jest ozonowanie. Ozon to alotropowa odmiana tlenu, która w atmosferze pełni niezwykle ważną funkcję pochłaniania nadfioletu. Ekspozycja na ozon w wysokiej dawce grozi zatruciem, dlatego ozonowanie musi być przeprowadzone przez specjalnie wyszkoloną ekipę. Dzięki procedurze usuwane są nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale także drobnoustroje i alergeny z powietrza. Technika ta sprawdza się nawet w przypadku występowania bardzo trudnych odorów, również tych pozostałych po osobie zmarłej. Zapachy nie są w tym przypadku maskowane, ale likwidowane, co pozostawia w pomieszczeniu świeże i czyste powietrze. Możliwe jest usunięcie w ten sposób nieprzyjemnych zapachów z mieszkania prywatnego, domu, piwnicy, strychu, budynku użyteczności publicznej, samochodu.

Likwidowanie zapachu neutralizacja odoru

Deodoryzacja jest więc bardzo skutecznym sposobem na eliminację problemu odoru w krótkim czasie. Ważne, aby zdecydować się na wynajęcie ekipy możliwie szybko. Wdychanie odorów jest nie tylko nieprzyjemne, ale ich źródła mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s