Gazowanie domu

gazowanie fumigacja domu

Gazowanie domu

Gazowanie domu (fumigacja) to skuteczna metoda zwalczania szkodników, które lubią zagnieżdżać się w trudno dostępnych miejscach i sprawiają mnóstwo problemów właścicielom nieruchomości. Główną funkcją gazowania jest zlikwidowanie szkodników drewna.

Fumiganty do gazowanie domu

Dawniej do gazowania domów używany był bromek metylu, jednak związek ten nie jest przystosowany do użytkowania go w ciepłym klimacie. Dziś używa się więc innych fumigantów, stosowanych w postaci dymów, par i gazów. Wśród związków używanych do fumigacji znajdują się: dwutlenek siarki, dwusiarczek węgla, chlorek i tlenek etylenu oraz inne. Co ważne – charakteryzują się one bardzo dużą toksycznością, dlatego gazowanie budynków czy niewielkich obiektów powinno odbywać się w określonych warunkach i przy pomocy wyszkolonej ekipy.

Metoda nie pozostawia szkód w materiałach. Co ważne, fumiganty mogą być stosowane na powierzchniach pomalowanych farbą i lakierowanych.

Kiedy należy przeprowadzać gazowanie domu?

Gazowanie powinno być przeprowadzone w sytuacji występowania insektów. Proces można przeprowadzić w pustych obiektach, np. halach produkcyjnych, magazynach, budynkach zabytkowych. Bardzo polecany jest także osobom posiadającym domy z drewna lub wyposażonych w liczne elementy drewniane. Pozostawianie ich na pastwę szkodników szybko odbija się negatywnie na ich pięknie i trwałości, a poszczególne elementy zostają zwyczajnie zjadane przez insekty.

Jak odbywa się gazowanie domu?

Procedura wymaga odpowiedniego przygotowania – dom powinien być opuszczony przez mieszkańców oraz zwierzęta, gdyż stosowane gazy są toksyczne. Fumigacja odbywa się pod folią, którą pokrywa się dom. W ten sposób szkodniki są w zupełności unicestwiane, nawet w trudno dostępnych zakamarkach. W zamkniętych pomieszczeniach wystarczy do środka wtłoczyć substancję w formie gazu. Jeśli gazowaniu zostaje poddany tylko jeden element, wówczas umieszcza się go w specjalnym „namiocie”. Drewno jest dzięki temu zabezpieczone, co stanowi dużo bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż pozostawianie go bez odpowiedniej ochrony, by w przyszłości naprawiać szkody.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s