Sprzątanie po zgonie

Sprzątanie po zgonie

Sprzatanie po zgonach

Śmierć człowieka może nastąpić zawsze i wszędzie. Czasami mija wiele czasu od chwili zgonu do znalezienia ciała. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, gdy osoba samotna umiera w swoim mieszkaniu. Często dopiero fetor rozkładającego się ciała sprawia, że dowiadują się o tym sąsiedzi zmarłego. Często zdarza się też, ze śmierć następuje w wyniku wypadku lub samobójstwa. W takich sytuacjach może powstać wiele śladów biologicznych, których usunięcie może być trudne i nieprzyjemne.

Mieszkanie w którym doszło do rozkładu ciała nie jest miejscem w którym można zamieszkać od razu po wyniesieniu z niego zwłok. Niezbędne jest przeprowadzenie gruntownego sprzątania, a w sytuacjach szczególnie trudnych nawet remontu. Czynności te najlepiej jest pojawić specjalistycznej firmie. Pierwszym etapem sprzątania po zgonie jest oczywiście usunięcie zwłok. Zajmują się tym rzecz jasna zakłady pogrzebowe. Niestety usunięcie ciała często nie sprawia, że znika nieprzyjemny zapach, a miejsce zgonu jest bezpieczne dla ludzi. Dalszymi pracami, które mają umożliwić zamieszkanie w tym miejscu zajmują się firmy sprzątające po zgonach. Pierwszą rzeczą, o którą należy zadbać jeśli zamierzamy sprzątać po zgonie jest zadbanie o odpowiednie środki ochronne. Najlepiej zadbać o zabezpieczenie całego ciała. Zestaw, który to zapewni składał się będzie z kombinezonu, rękawic ochraniających dłonie, ochraniaczy na buty i masek. Szczególnie ważne jest właściwe zabezpieczenie dróg oddechowych. Sprzątanie po zgonie należy zacząć od usunięcia znajdujących się w miejscu zgonu śladów biologicznych. Następny krok to usunięcie z pomieszczenia przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie zdrowotne. Należą do nich przede wszystkim, choć nie tylko przedmioty, które miały kontakt z ciałem zmarłego. Całe pomieszczenie, w którym doszło do zgonu musi zostać poddane dezynfekcji. Zabiegiem niezbędnym w przypadku sprzątania po zgonie jest ozonowanie. Ozonowanie jest procesem o silnych właściwościach dezynfekcyjnych dzięki czemu idealnie sprawdza się w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów z miejsca, w którym przez dłuższy okres znajdowało się ciało. Każde zlecenie dotyczące sprzątania po zgonie jest inne. W zależności od sytuacji niezbędne może być użycie myjek parowych, lamp UV lub odkurzaczy przemysłowych.


Bardzo niebezpieczne jest samodzielne sprzątanie mieszkania zmarłego przez niewykwalifikowane i nie posiadające specjalistycznego sprzętu osoby. Niebezpieczne wirusy, bakterie i patogeny znajdujące się w miejscu rozkładu zwłok mogą wywołać szereg konsekwencji zdrowotnych. Bez specjalistycznego zabezpieczenia ciała i dróg oddechowych nie należy wchodzić do pomieszczenia, w którym nastąpił rozkład ciała zmarłego. Niestety osoby, które nie mają doświadczenia ze sprzątaniem po zgonie często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw z którymi się ono wiąże.

TAGI: Sprzątanie po zgonach Gdańsk, dezynfekcja miejsca zgonu Warszawa, ozonowanie Olsztyn, specjalistyczne sprzątanie po trupie Toruń, odkażanie po osobie zmarłej Gdynia,

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s