Mrówki faraonki

Mrówka faraona zwalczanie

Mrówki faraonki

Mrówki faraonki– zwane także mrówkami faraona– należą do szkodników kosmopolitycznych, co znaczy, że występuje na terenach wszystkich krajów na świecie. Zamieszkują wszędzie tam, gdzie występuje człowiek. Najbardziej upodobały sobie miejsca, w których wilgotność powietrza wynosi około 80% a temperatura waha się na poziomie od 25°C do 30°C. Najczęściej zasiedlają szczeliny w podłogach oraz w ścianach.

Mrówki faraona, ze względu na swoje występowanie w różnorakich miejscach, przenoszą choroby bakteryjne oraz wirusowe (m.in. Salmonella, Pseudomonos czy Klebsiella). Ponadto, niszczą one a także zanieczyszczają pożywienie znajdujące się w mieszkaniu czy domu. Dlatego tak ważne jest poprawne przechowywanie żywności w miejscach, gdzie prawdopodobnie mogą występować faraonki.

Te małe szkodniki boleśnie gryzą, wywołując niekiedy reakcje alergiczne. Poprzez wygryzanie otworów w drewnie bądź wszelkiego rodzaju tkaninach, przysparzają spore straty materialne. Faraonki są szczególnie uciążliwe w miejscach jakich jak szpitale, przychodnie czy domy opieki. Są nawet w stanie przedostać się do wszelakich aparatów medycznych. Dlatego też istotnym jest, aby pozbyć się mrówek faraonek jak najszybciej.

Aby nie dopuścić do zasiedlenia się faraonek, należy przede wszystkim pamiętać o zachowaniu czystości w pomieszczeniach- nie pozostawiać resztek jedzenia, pokarm trzymać w szczelnie zamkniętych pojemnikach a odpady wyrzucać na bieżąco. Są to istotne czynniki, które mają wpływ na pojawienie się mrówek.

Należy również zwrócić uwagę na uszczelnienie wszystkich szparek znajdujących się w ścianach oraz podłogach. To właśnie w nich mieszkają faraonki. Warto również dodać, że przy względnie niskich temperaturach aktywność mrówek znacznie spada. Przy temperaturze 14°C całkowicie zanika.

Na przestrzeni lat wymyślano coraz to nowe „domowe” sposoby na pozbycie się mrówek faraonek. Roztwory z wody oraz drożdży, sok z cytryny, zastosowanie wszelakich ziół przypraw- m.in. mięty, liści pomidorów, bazylii czy lawendy. Natknąć również można się na zastosowanie niedopałków papierosów w połączeniu z benzyną bądź terpentyną. Jednak czy takie sposoby faktycznie przyniosą efekty na dłuższy okres czasu?

Na sklepowych półkach również można znaleźć szeroki wybór preparatów na mrówki. Nie wszystkie jednak pomagają tak, jak obiecuje producent.

Co wtedy, gdy żaden z „domowych sposobów” nie pomoże w całkowitym wyeliminowaniu faraonek, a środki chemiczne okażą się zadziałać tylko na chwilę?

Wówczas warto zgłosić się do profesjonalnej firmy, która ma odpowiedni bagaż doświadczenia. Specjalistyczne porady oraz indywidualne podejście do klienta z pewnością pomogą w zwalczeniu mrówek faraonek właśnie w Twoim domu. Firmy DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja) wyposażone są w najlepsze dostępne na rynku produkty, które dają pewniejsze efekty od tych sprzedawanych w sklepach. Chcąc pozbyć się faraonek na dobre, nie warto kupować tanich środków. Najlepiej od razu udać się do profesjonalistów w tej dziedzinie, aby mieć pewność szybkiego i trwałego zwalczenia mrówek.

TAGI: Mrówka faraona zwalczanie, jak wytępić mrówki faraonki, firma zwalczająca mrówki faraonki, metody likwidacji mrówek faraona, zwalczanie mrówek faraona,

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s