Ochrona przed szkodnikami

Zabezpieczenie przed szkodnikami

ochrona przed szkodnikami

Nasza firma opracowuje, wprowadza i wdraża kompleksowy program ochrony przed szkodnikami dla zakładów, firm i innych instytucji. 

Szkodniki są dużym zagrożeniem nie tylko w branży spożywczej oraz w magazynach, ale także w domach czy mieszkaniach. Pozostawione bez obserwacji mogą przynieść wiele szkód, przede wszystkim materialnych. Dodatkowo, kiedy mamy do czynienia z takimi gryzoniami jak myszy czy szczury, sklepy spożywcze oraz wszelkie lokale gastronomiczne muszą wstrzymać się ze sprzedażą produktów. Szkodniki te przenoszą wiele chorób oraz –szczególnie szczury- stanowią swoiste zagrożenie dla ludzi.

Dużym zagrożeniem są także owady- muchy, komary, osy. Swoimi odchodami zanieczyszczają jedzenie, co jest szczególnie uciążliwe zwłaszcza w branży gastronomicznej (sklepy spożywcze, restauracje, hotele itp.). Z racji przemieszczania się, owady można podzielić na biegające (np. karaluchy) orz latające (np. mucha czy omacnica).

W związku z tym zaczęto pracować nad programem zwalczania i ochrony przed wszelkimi szkodnikami, które mają na celu obserwację, lokalizowanie oraz wybór najlepszych środków do walki z tymi zwierzętami. Wprowadzenie programu zwalczania i ochrony przed szkodnikami powoduje zniwelowanie liczebności szkodników na danym terenie (np. w mieszkaniu) a także ponowne ich zasiedlenie w tym miejscu. Nie jest to jednak proste, zwłaszcza dla osoby, która wcześniej nie zajmowała się tym. Dlatego też tak ważne jest, aby taki zabieg przeprowadziła firma, która na co dzień zajmuje się podobnymi przypadkami. Poniżej przedstawiamy Państwu przykładowy program zwalczania szkodników:

 1. przygotowanie odpowiedniej dokumentacji na temat zabezpieczenia obiektu;
 2. certyfikaty dotyczące ukończenia przez pracowników szkoleń z zakresu HACCP;
 3. przygotowanie zezwoleń oraz atestów wraz z kompletem dokumentów przedstawiających zastosowane środki chemiczne;
 4. szczegółowe zaplanowanie rozmieszczenia urządzeń, które będą monitorować szkodniki.

Dzięki tej metodzie można zabezpieczyć każdy budynek, bez względu na jego wielkość oraz to, czym się zajmuje. Do ochrony przed szkodnikami (programu monitoringu szkodników) wykorzystywane są:

  • Stacje deratyzacyjne (nazywane też karmnikami)- umożliwiają obserwację ewentualnych zagrożeń, które mogą powodować szkodniki. Jest to najlepszy sposób zwłaszcza do walki ze szczurami oraz myszami.
  • Detektory owadów- działają podobnie do stacji deratyzacyjnych, jednak detektory dotyczą tylko owadów, na przykład much, karaluchów czy też mrówek.
  • Monitoring- systematyczne wykonywanie obserwacji oraz prowadzeniu niezbędnych pomiarów (np. temperatury
   czy wilgotności powietrza), które potrzebne będą w zaplanowaniu walki z danym szkodnikiem. Metoda ta dotyczy zarówno większych szkodników– szczurów czy myszy- jak i owadów.

Jeżeli wszystkie czynności zostaną wykonane poprawnie oraz w późniejszym czasie utrzymane, daje to gwarancję skuteczności, co w przyszłości wiąże się z tym, że szkodniki nie zaatakują w najbliższym czasie ponownie tego samego miejsca.

Działamy zgodnie z wymaganiami międzynarodowych programów. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, a nasi fachowcy poprzez kompendium swojej wiedzy z pewnością dobiorą środek odpowiedni do danej sytuacji.

Zapraszamy do kontaktu z nasza firmą. Nasi specjaliści z pewnością odpowiedzą na Państwa wszelkie pytania.

TAGI: Program zwalczania szkodników, ochrona przed szkodnikami, procedury zwalczania szkodników, monitoring owadów, firma ddd, haccp, instrukcja zabezpieczenia zakładu przed szkodnikami pdf, karta kontroli obecności szkodników wzór, karta kontroli szkodników, kontrola obecności szkodników,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s