Rybik cukrowy (Lepisma saccharina)
Występowanie Rybika Cukrowego: Europa, kraje tropikalne; w Polsce najczęściej spotykane w pomieszczeniach zamkniętych; pospolity.
Wygląd srebrzyków: Długość ciała tych owadów wynosi nawet 10 mm. Srebrnoszare, pokryte łuskami ciało wraz z wyraźną głową oraz nogami. Czułki skierowane są ku przodowi.
Zasiedlenie: Można je spotkać nie tylko w domach, lecz także w hotelach czy nawet w muzeach. Jako szkodniki żywności zamieszkują resztki pokarmu, wełnę, jedwab (bądź ich wyroby) oraz papier.
Okres lęgowy i czas pojawiania się: Samica rybnika składa jaja w pokarmie. Larwy, podobne są do owadów dorosłych, a ich pełny rozwój określa się na niecałe pół roku. Przy odpowiedniej wilgotności (powyżej 60%) może to trwać krócej. Dorosłe osobniki żerują w nocy, a w dzień chowają się w swoich chodnikach.
Informacje dodatkowe: Najlepsza temperatura na rozwój tych owadów to 23- 37°C. Nie są odporne na zarówno niskie temperatury (15-19°C) jak i na wysokie (35-40°C).
Szkody i ich zapobieganie: Szkodniki te najczęściej- oprócz żywności- niszczą książki. Choć są sporymi niszczycielami, nie roznoszą żadnych wirusów i bakterii.
TAGI: Rybik cukrowy, srebrzyki zwalczanie, sposoby zwalczania rybików,
Hi blogger, i’ve been reading your articles for some time
and I really like coming back here. I can see that you probably don’t make money
on your blog. I know one simple method of earning money, I think
you will like it. Search google for: dracko’s tricks
PolubieniePolubienie