Zwalczanie Much

Zwalczanie much

insektpol
mucha domowa

Razem z nadejściem ciepłych dni w całym gospodarstwie pojawiają się muchy. Najpierw jest ich kilka, później cała plaga. Owad ten jest nie tylko bardzo dokuczliwy dla ludzi i zwierząt, ale co gorsza przenosi na swoim ciele różne choroby.

Muchy żyją około 4 tygodni, samica składa jaja w ilości 100 sztuk co 2-4 dni, z których po upływie 24 godzin wylęgają się larwy.

Ulubionym miejscem składania jaj jest obornik, gnojówka, padlina, śmietnik. Muchy przenoszą na sobie w związku z tym do 6 milionów mikroorganizmów powodujących groźne choroby jak: cholera, gruźlica, dur brzuszny.

Zwalczanie much to trudne zadanie, dlatego należy stosować skuteczną profilaktykę. Pierwszym i zarazem najważniejszym jej etapem jest przestrzeganie zasad higieny w pomieszczeniach inwentarskich i gospodarczych, pomoże to w zmniejszeniu populacji much nawet o 95%.

Aby móc pokonać wroga należy znać jego słabości. Co najważniejsze: larwy much są bardzo wrażliwe na światło, na substancje kwaśne oraz brak tlenu, dlatego ważnym jest sposób i miejsce składowania obornika. Pryzma powinna być rozłożona równo, powinno być jej jak najmniej. Bardzo prostym rozwiązaniem jest tez przykrycie obornika czarną folią, uniemożliwiającą muchom przedostanie się do obornika, a jeśli tak się stanie larwy zginą tam pod wpływem wysokiej temperatury. Należy pamiętać również o prędzej wspomnianej higienie: w miarę możliwości czyścić pomieszczenia z zalegającego obornika, wymieniać często ściółkę.

TAGI: zwalczanie much, insektpol, firma zwalczająca muchy, metody zwalczania much.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s