ZAMGŁAWIANIE W DEZYNFEKCJI I DEZYNSEKCJI

ZAMGŁAWIANIE DEZYNFEKCYJNE I DEZYNSEKCYJNE: RODZAJE I KORZYŚCI.

Insektpol

Technika zamgławiania polega na bardzo silnym rozdrobnieniu kropel. Małe i przez to lekkie krople unoszą się przez pewien czas w atmosferze pomieszczenia w postaci mgły, po czym opadają precyzyjnie pokrywając ich powierzchnie. Przy użyciu zamgławiania, stopień rozdrobnienia kropel jest zdecydowanie większy niż w przypadku użycia opryskiwaczy ciśnieniowych czy pneumatycznych, co w dużym stopniu pozwala ograniczyć ilość wody użytej do zabiegów.

Rozróżniamy wytwornice mgły zimnej i wytwornice mgły gorącej. W tym drugim przypadku zastosowano specjalne, beztłokowe silniki pulsacyjne (najczęściej membranowe), w których zapalająca się mieszanka paliwa z powietrzem prowadzi do powstawania wybuchu. Pojawiające się w wyniku spalania gazy uzyskują dużą prędkość i są kierowane specjalną rurą do wylotu rozbijając po drodze podawaną przez specjalną dyszę ciecz roboczą na bardzo małe krople (0-40 mikronów). Prędkość wylotowa jest tak duża, że pomimo wysokiej temperatury krople nie są w stanie wyparować. To właśnie wyjątkowy stopień rozdrobnienia kropel powoduje, że do zabiegów zużywa się dużo mniej wody niż przy użyciu standardowych opryskiwaczy. Aby jednak zachować właściwą dawkę należy pamiętać, że przy stosowaniu zamgławiania stężenia docelowe są zdecydowanie wyższe.

Pomijając wysoki stopień rozdrobnienia kropel zastosowanie zamgławiaczy ma jeszcze kilka innych zalet. Wychodząca z urządzenia mgła, dzięki zastosowaniu odpowiednich nośników obniżających ciężar kropel początkowo unosi się do góry przez co najpierw pokrywa dolna powierzchnię liści. Po opadnięciu cząsteczki mgły pokrywają dokładnie również i górną powierzchnię. Rozchodząca się mgła umożliwia łatwiejszy dostęp insektycydów do niektórych, trudno dostępnych szkodników. Ponadto w momencie stosowania insektycydów penetrująca mgła powoduje rozdrażnienie szkodników, które rozchodząc się mają ułatwiony kontakt z cieczą roboczą.

Dzięki penetrującym właściwościom aerozoli zamgławiacze doskonale nadają się do odkażania pustych pomieszczeń. Zabiegi wytwornicami mgły gorącej najlepiej przeprowadzać z użyciem preparatów formułowanych w postaci roztworów (SL), emulsji (EC) czy stężonych zawiesin (SC), natomiast należy unikać preparatów proszkowych (WP), które często zatykają dyszę opryskiwaczy.

Do zamgławiania nie powinno również stosować syntetycznych pyretroidów, gdyż wylatujące z rury gorące gazy, mogą powodować ich dezaktywację.

zamgławianie insektpol

Zamgławiacze ciepłej mgły:

Wysokowydajny generator mgły skutecznie zwalczania szkodniki, owady, grzyby, chorobotwórcze wirusy i bakterie.

Zastosowanie:

  • Ochrona roślin w szklarniach i na plantacjach (rośliny ozdobne, owoce i warzywa itp.).
  • Ochrona zbiorów w silosach, przechowalniach i przetwórniach (żywność, produkty rolne, tkaniny, tytoń).
  • Ochrona zdrowia ludzkiego i zwierząt hodowlanych oraz higiena (zwalczanie chorób zakaźnych i pasożytów).
  • Dezynfekcja (produkcja żywności, obszary zamieszkałe przez ludzi, hodowla zwierząt).

Korzyści:

  • Mgła wytwarzana termo-pneumatycznie gwarantuje największą skuteczność i penetrację.
  • Przy użyciu minimalnej ilości preparatu chemicznego można uzyskać pokrycie całej powierzchni i optymalny efekt.
  • W porównaniu z metodami konwencjonalnymi może zaoszczędzić do 90% nakładów na pracę przy zastosowaniu go na dużych powierzchniach.
  • Nie występuje zanieczyszczenie gleby przez spływające chemikalia, a ich pozostałości rozkładają się znacznie szybciej.
  • Technika ta przyczynia się znacznie do ochrony środowiska.
  • Przy użyciu różnych dysz można uzyskać ULV (bardzo drobne kropelki) lub LV (drobne kropelki) z małą zawartością substancji chemiczny.

TAGI: Zamgławianie Olsztyn, Gazowanie Grudziądz, Insektpol, Gdańsk, dezynsekcja, UlV, Warszawa, Gdynia zamgłowianie, Metody dezynsekcji,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s