Ozonowanie, dezynsekcja i dezynfekcja.

Insektpol – dezynsekcja, dezynfekcja, ozonowanie.

Ozonowanie to mocna i doskonała metoda dezynfekcji ,  pozostawia świeży, lekki zapach i znacznie lepsze samopoczucie, Ozon produkowany jest przez generatory ozonu, gdzie wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi tj. pleśń, grzyby i ich zarodniki, wirusy, bakterie, alergeny, roztocza,  moc bakteriobójcza ozonowania jest 50 razy skuteczniejsze i nawet 3000 razy szybsza od chloru. Ozonowanie pozostawia specyficzny zapach, który jest wyczuwalny już w stężeniu 0,02-0,05 ppm, natomiast jest niebezpieczny w stężeniu po wyżej 0,08 ppm w powietrzu wdychanym przez co najmniej 8 godzin.

Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) – postępowanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe,  stosuje się metody fizyczne, chemiczne i termiczno-chemiczne,

Para wodna – do dezynfekcji wcześniej oczyszczonego sprzętu, odzieży, unieszkodliwiania odpadów, używa się pary wodnej w temperaturze 100–105 °C pod zmniejszonym ciśnieniem (0,5–0,45 atm).

 • Promieniowanie – do odkażania używa się promieni UV o długości fali 256 nm, które niszczą drobnoustroje w powietrzu i na niezasłoniętych powierzchniach.

Czynniki chemiczne używane do dezynfekcji:

 • aldehydy, np. formaldehyd, aldehyd glutarowy
 • kwasy i zasady.
 • związki fenolowe, np. krezol, rezorcynol

Dezynsekcja

Insekty są szkodnikami, które atakują szczególnie przemysł spożywczy, a ich zwalczanie przy pomocy dezynsekcji jest kluczowe dla bezpieczeństwa, Karaczany zanieczyszczają środowisko odchodami, Mogą skażać żywność, Muchy składają jaja w miejscach gdzie nie zabraknie pożywienia dla larw,  może to być mięso, owoce i inne produkty żywnościowe. Mrówki często przedostają się do kuchni i miejsc, w których produkowana i przetwarzana jest żywność, a co za tym idzie istnieje ryzyko skażenia tejże żywności przez ich ciała. 

Metody zwalczania insektów

 • Insektycydy, akarycydy- działania na: układ hormonalny
 • układ nerwowy
 • wytwarzanie energii

Przynęty insektycydowe cechują się bardzo niską toksycznością dla ssaków, ą bezpieczniejsze w miejscach gdzie znajdują się ludzie i pożyteczne organizmy.

 • Typowe formulacje insektycydów-proszki zwilżane, proszki do sporządzania zawiesiny,
 • zamgławianie techniką ULV
 • przynęty i trutki
 • Metody stosowania-opryskiwanie (szczeliny, szpary, kryjówki)
 • opylanie (piwnice, poddasza)
 • fumigacja (owady latające)
 • przynęty / trutki (karaczany, mrówki)

Osuszanie

Firma Insektpol w zakresie swoich usług proponuje państwu bezinwazyjne metody pozbywania się wilgoci ze ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Usługę osuszania wykonujemy m.in.poprzez użycie wydajnych osuszaczy kondensacyjnych. Inna techniką oferowaną przez naszą firmę jest osuszanie mikrofalami. Osuszanie mikrofalowe jest jedną z najbardziej efektywnych metod pozbywania się wilgoci oraz jej następstw takich jak pleśń czy grzyb.

—————————

Skuteczne zwalczanie jest kluczowe. Pluskwy żywią się krwią organizmów stałocieplnych. Nie przebywają na swoich żywicielach tylko w ich pobliżu.

Pasożyt występuje w środowisku ludzkim, w ciągu dnia chowa się w szczelinach łóżek, ścian, pod ramami obrazów, ramkami ze zdjęciami, w szafach, żaluzjach, zasłonach. przeważnie jest to schronienie oddalone do 2 – 3 m od żywicieli. Pasożyt występuje w środowisku ludzkim, w ciągu dnia chowa się w szczelinach łóżek, ścian, pod ramami obrazów, ramkami ze zdjęciami, w szafach, żaluzjach, zasłonach.

TAGI: Insektpol, ozonowanie, dezynsekcja, dezynfekcja,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s