Zwalczanie Kun

zwalacznie

Zwalczanie kun

Dzikie zwierzęta takie jak Kuny należą zdecydowanie do najbardziej uporczywym szkodników dewastujących poddasza domów, kurniki, gołębniki. Ich aktywność zauważalna jest wieczorami kiedy zapada zmrok i nastaje cisza. Aktualnie można stwierdzić, iż jesteśmy świadkami dużego wzrostu populacji tych zwierząt. Kuny należą do zwierząt hałaśliwych i sprawiających niekiedy duże szkody w gospodarstwach i pomieszczeniach które nawiedzają.Te niewielkie łasicowate dzikie zwierzęta można rozpoznać po smukłej budowie ciała która zwiększa ich rezolutność ostre pazurki pozwalające na niszczenie waty wyciszającej nasze poddasza i drapiącej dziury w murach oraz dobry węch sprawiający, że ciężko jest złapać Kunę u której występuje Neofobia. Zwinne dzikie kuny wskakują bez problemu niczym akrobaci na wysokie partie budynków, gdzie tworzą kryjówki do których znoszą resztki padliny, patyki i inne znalezione rzeczy opodal siedliska.

Zwalczanie Kun

Jest wiele metod walki z Kunami. Zwalczyć je można poprzez pułapki, preparaty repelent-ne odstraszacze ultradźwiękowe, ale czy to wszytko wystarczy? Okazuje się, że zwalczanie kun nie jest tak proste. Kuny niechętnie wchodzą do klatek, przyzwyczają się do zapachu chemii, a odstraszacze nie robią na nich większego wrażenia.

Domowe metody na kunę

Ratując się przed tym uporczywym zwierzakiem jakim jest Kuna szukamy różnych sposobów i metod. To strzelamy karbidem, wykładamy włosy ludzkie czy kupujemy koty. Czas jednak weryfikuje to jako nie wystarczające, a straty wynikające z działalności Kun są coraz większe.

  • Kuny przegryzają przewody w autach,
  • Zanieczyszczają wolne przestrzenie zabudowane płytami gipsaturami
  • Zjadają pisklaki w przydomowych zagrodach
  • Niszczą elewacje i ocieplenie budynku

Pozostaje zatem przyglądać się jak te piękne futrzane Kuny skaczą i bawią się naszym kosztem, lub zamówić usługę u firmy, która z powodzeniem zwalcza, odstrasza i wyłapuje te dzikie zwierzęta.

zwalczanie kun

 

Tagi: zwalczanie Kun, Kuny Olsztyn, sposoby na kuny Warszawa, Jak wytępić kuny w Toruniu, Odławianie kun Bydgoszcz, Dzikie zwierzęta Gdańsk, Kuna domowa Gdynia, zwalczanie kun Płock, Tępienie kun,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s