Osuszanie pomieszczeń po zalaniu

Osuszanie po zalaniu

osuszanie pomieszczeń po zalaniu
Osuszanie pomieszczeń i murów

Wyróżniamy kilka sposobów osuszania pomieszczeń. Jednym z nich jest osuszanie przy zastosowaniu nagrzewnic. By tego dokonać należy doprowadzić do zwiększenia temperatury powietrza w danym pomieszczeniu. Dzięki temu doprowadzamy do wyparowywania wilgoci. Niestety ta metoda nie daje stuprocentowej skuteczności, gdyż w głębszych warstwach muru nadal zauważalna jest wilgoć. Temperatura powietrza, którą wydmuchują nagrzewnice waha się między 50 – 250 stopniami. Warto pamiętać, że temperatura powietrza w danym pomieszczeniu nie może być zbyt wysoka. Mogłaby ona spowodować spore szkody w konstrukcji budynku.

Pomieszczeń nie można suszyć tylko za pomocą ogrzewania. Samo ogrzewanie wysoką temperaturą nie gwarantuje całkowitego usunięcia wilgoci z obiektu. Woda znajdująca się w materiałach budowlanych będzie niestety taka sama jak przed osuszaniem gorącym powietrzem. Gdy tylko dojdzie do ochłodzenia się powietrza w danym pomieszczeniu, poziom zawilgocenia będzie podobny jak przed osuszaniem. Ponadto wilgoć ulega skropleniu. Gdy drewno ulega zawilgoceniu dochodzi do jego pęcznienia. Ponadto drewno zmienia swój wygląd, zapach, staje się bardzo nieestetyczne.

Gdy mamy do czynienia z tynkiem gipsowym należy uważać ze stosowaniem osuszania za pomocą wysokiej temperatury, gdyż wpływa ona negatywnie na tynk i usunięcie wilgoci z jego powłoki jest niemal niemożliwe.

Metoda usuwania wilgoci za pomocą wysokiej temperatury uznawana jest za najskuteczniejszą na świecie i stosowana jest przez wiele osób.

Prostym sposobem na pozbycie się wilgoci w pomieszczeniach jest po prostu ich częste wietrzenie. To zdecydowanie najłatwiejszy sposób, ale za to nie przynosi spektakularnych rezultatów.

Osuszanie po zalaniu

Kolejnym sposobem na pozbycie się wilgoci jest osuszanie kondensacyjne.

Głównym celem przy stosowaniu tego sposobu osuszania powietrza jest skraplanie się pary wodnej zawartej w wilgotnym powietrzu. Wówczas poziom wilgoci ulega znacznemu zmniejszeniu, a co za tym idzie woda w murach również bez problemu odparowuje. Kondensat to urządzenie, które ma zasysać wilgotne powietrze i następnie wysyłać je do parownika. Czas kondensacji powietrza uzależniony jest od poziomu zawilgocenia powietrza.

mikrofale do osuszania murów
Osuszanie murów mikrofalami

Tagi: Osuszanie po zalaniu cena, Firma osuszająca pomieszczenia, Osuszanie Bydgoszcz, firma Warszawa, Gdańsk skuteczne osuszanie, Zwalczanie grzyba po zalaniu, Osuszanie z ubezpieczenia,  Osuszanie murów Olsztyn, Osuszanie mikrofalami Elbląg, Iniekcja murów Toruń, Ozonowanie po zalaniu Gdynia,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s