PROGRAM ZWALCZANIA SZKODNIKÓW

Program profilaktyki i zwalczania szkodników

PROGRAM PROFILAKTYKI I ZWALCZANIA SZKODNIKÓW a MIĘDZYNARODOWY STANDARD BEZPIECZEŃSTWA ŻYWNOŚCI .

International Food Standard (IFS) – dokument określający wymogi do których zobowiązane są przedsiębiorstwa spożywcze nadsyłające swoje produkty żywnościowe do sieci dystrybucyjnych takich jak supermarkety i hipermarkety . Międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności (IFS) został upowszechniony przez Zrzeszenie Niemieckich Związków Handlowych w 2002roku , natomiast jego udoskonalona i zmieniona wersja opublikowana została w 2012roku ( wersja 6).
Standard IFS łączy ze sobą wymogi związane z systemami takimi jak :
*HCCP – system analizy zagrożeń i krytyczne punkty kontroli
*GMP/GHP – wdrażanie dobrych praktyk produkcyjnych/ higienicznych
*BRC- wymagania stawiane przez większość brytyjskich hipermarketów dotyczące bezpieczeństwa oraz jakości oferowanych towarów
*ISO- Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna ( system zarządzania jakością)
Certyfikat IFS pozwala na metodyczny przegląd skuteczności procesów bezpieczeństwa w całym sektorze jej produkcji tak aby w odpowiednim momencie wskazać ryzyko i ustalić odpowiednie działania korygujące.
Podstawą filozofii Międzynarodowego Standardu Żywności jest więc wdrożenie procesu spełniającego wszystkie wymagania prawne, które zapewnią bezpieczny oraz dobry pod względem jakości produkt.
Zakłady zajmujące się produkcją żywności razem z biologiem terenowym wyznaczają tzw. koordynatora ( pracownika) , który będzie odpowiedzialny za koordynację i utrzymanie przedsiębiorstwa wolnego od szkodników .
Po wykonanym audycie ( sanitarno-higieniczny) wewnętrznym, który jest potrzebny do zrealizowania oraz utrzymania najwyższego poziomu ochrony przed szkodnikami, biolog terenowy opracuje i wdroży program monitorowania oraz zwalczania szkodników na terenie zakładu, zgodny z lokalnymi wymogami prawnymi.
Wdrożony program ( Pest Control – zwalczanie szkodników ) obejmował będzie między innymi potencjalne występowanie szkodników i ocenę ich środowiska, plan zakładu z naniesionymi urządzeniami do monitorowania i zwalczania szkodników, częstość inspekcji, zadania przedsiębiorstwa oraz firmy DDD, niezbędną dokumentację itd. Jednym z elementów programu Pest Control jest także przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia dla pracowników zakładu , tak aby wykwalifikować zespół na temat podstaw, metod , profilaktyki, zapobiegania oraz rozpoznawania szkodników. Sukces programu w dużej mierze zależy od rzetelnej wiedzy oraz jakości wykonywanych zabiegów.
Poprzez wzrost technologii oraz rozwój rynku produkcyjnego konsumenci jak i producenci chcą mieć pewność co do bezpieczeństwa i jakości produktów, dlatego też wymogi oraz standardy są na coraz wyższym poziomi. System bezpieczeństwa żywności w przetwórstwach jak i podczas transportu zobowiązuje do przestrzegania norm oraz wytycznych tak aby nie dopuścić do żadnych zaniedbań z obu stron.

_DSC0328
Jesteśmy firmą zajmującą się zabezpieczaniem obiektów przed szkodnikami według obowiązujących norm prawnych. Tworzymy Programy zabezpieczania przed szkodnikami.

PROGRAM PROFILAKTYKI I ZWALCZANIA SZKODNIKÓW”

Insektpol świadczy usługi w zakresie systemu zwalczania i monitorowania szkodników, wg. międzynarodowych systemów jakości i standardów GMP/GHP, HACCP, IFS (International Food Standard), BRC (British Retail Consortium), AIB (Consolidated Standards for Food Safety.)

Program profilaktyki i zwalczania szkodników jest systemem działań opartych na profilaktycznych działaniach opisanych w procedurach programu zwalczania szkodników zarówno wewnątrz jak i nazewnątrz zakładu.

Celem Program profilaktyki i zwalczania szkodników jest wdrożenie działań prewencyjnych (profilaktycznych) i działań procedury interwencyjnej, której celem jest monitoring szkodników oraz zabezpieczenie obiektu przed nimi.

Program profilaktyki i zwalczania szkodników jest opracowywany indywidualnie dla każdego zakładu. Indywidualne podejście ma na celu stworzenie skutecznej bariery oraz dobranie metod profilaktycznych adekwatnych do profilu produkcji.

Do przygotowania wyceny programu profilaktyki i zwalczania szkodników potrzebujemy wielu informacji, więc przygotowanie oferty opiera się na lustracji i analizie obiektu i aktualnych działań klienta.

 

TAGI: Zwalczanie szkodników, Deratyzacja, Dezynsekcja, Program zwalczania szkodników, Firma DDD, Firma deratyzacyjna, dokumentacje dla sanepidu, Program profilaktyki, program monitoringu szkodników, Program zwalczania szkodników, Program deratyzacji dla sklepów, Program dla restauracji, Program dla hotelu, Profesjonalny Program zwalczania owadów, Program zwalczania szkodników, BRC zwalczanie szkodników dokumentacja, Certyfikat CEPA

2 myśli w temacie “PROGRAM ZWALCZANIA SZKODNIKÓW

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s