Sprzątanie po zgonie

Sprzątanie po Zgonie

Proces sprzątanie miejsca po zgonie

dezynfekcja po zgonie

Sprzątanie Odkażanie/Dezynfekcja po śmierci i zwalczanie swądu w pomieszczeniach po zmarłych

Jesteśmy wyspecjalizowani w sprzątaniu odkażaniu/dezynfekcji i niwelowaniu odoru w miejsc śmierci gdzie wystąpiła śmierć lub zgon w odległym czasie w wyniku czego nastąpiło rozłożenie się ciała i w efekcie pojawiły się bakterie, wirusy, zapachy, grzyby, owady etc.

Miejsca w których najczęściej dochodzi do tego typu zdarzeń to:

 • mieszkania osób samotnych

 • domy rzadko odwiedzane

 • piwnice o mocnej akustyce

 • miejsca odpoczynku (domki letniskowe)

A przyczyną może być:

 • zgon naturalny,
 • zasłabnięcie w wyniku czego nastąpił zgon
 • zachłyśnięcie się płynami
 • zabójstwo,
 • samobójstwo,
 • zdarzenia losowe.

W procesie porządkowania, sprzątania mieszkań i pomieszczeń po zmarłym, zgonie czy likwidacja zapachu ważne jest by wykonywać to sprawnie, bezpiecznie i efektywnie. W podstawowych czynnościach jest wywóz rzeczy, które przez dłuższy czas obcowały z rozkładającym się ciałem zmarłego, wietrzenie pomieszczeń, ale przede wszystkim właściwa dezynfekcja i usunięcie pozostałości po zgonie. Należy dokładnie usunąć nawet małe smugi z podłogi, mebli czy rzeczy nieboszczka. Poddać pomieszczenia gruntownemu ozonowaniu, a dodatkowo zdezynfekować dezynfektantem w formie gazu. Pomiar stężania należy sukcesywnie mierzyć i badać by mieć pewność solidnie wykonanej usługi.

Sprzątanie płynów ustrojowych, które mogą być źródłem wirusów należy wykonywać w odpowiednim zabezpieczeniu.

Sprzątanie mieszkań i lokali po zwłokach zgonach i zabójstwach. Przy tego rodzaju usługach należy przede wszystkim zwracać uwagę na jakość.

Miejsce usługi jest starannie zabezpieczane i chronione. Dla dobra klienta zachowujemy pełną dyskrecję.

Etapy działań – sprzątanie po zgonie i dezynfekcja

Poszczególne działania są podejmowane w razie konieczności, a uwarunkowaniem tego jest rodzaj i siła zabrudzeń oraz intensywność odoru wynikająca z czasu i temperatury.

 • Zabezpieczenie lokalu oraz wstępne działania mające na celu opróżnienie mieszkania z elementów które przenikły odorem i płynami.

 • W razie potrzeby demontaż podłóg, kasetonów lub lamperii.

 • Wstępna dezynfekcja pomieszczeń w których przebywał denat. Z wykorzystaniem aktywnego środka dezynfekującego.

 • Sprzątanie płynów ustrojowych, mycie powierzchni, dezynfekcja po zgonie oraz neutralizacja zapachu w miejscu gdzie leżały zwłoki.

 • Suszenie, wietrzenie i neutralizacja pozostałości po etapie poprzednim.

 • Zastosowanie wysoce wydajnego systemu DVG z wykorzystaniem powietrza w wysokiej temperaturze oraz suchej pary w technologi HOT FOGG.

 • Uporządkowanie pomieszczenia przed finalizacją działań.

 • Likwidacja zapachów w mieszkaniu / dezodoryzacja pomieszczeń, zwalczanie fetoru po zmarłym enzywami trawiennymi.

 • Sanityzacja końcowa – ozonowanie miejsca z wykorzystanie przemysłowych generatorów ozonu o wydajności 40g/h (wydajność ozonatorów jest najważniejszym elementem w tym procesie) pomiar stężenia ozonu w ppm z wykorzystaniem mierników firmu Drager.

 • Dezydoryzacja – Zamgławianie Generatorem zimnej mgły zmniejszającym krople w technologi Airfogg.

 • Dezynfekcja pomieszczeń sąsiednich (schody, klatka schodowa, winda, korytarz, śmietniki,)

Ozonowanie pomieszczeń po zgonie– sprzątanie po zmarłym

Temperatura, czas i proces rozkładu zwłok mają wpływ na warunki i stan zanieczyszczenia pomieszczeń a ze zwłok wydzielają się nieprzyjemne zapachy, bakterie oraz groźne dla życia i zdrowia ludzi substancje zwane aminami. w procesie sprzątanie narazić się można na zatrucie i osłabienie układu immunologicznego. Warto w takim przypadku zastosować ozonowanie po zgonach, ozonowanie to proces dezynfekcji i utleniania. Ponadto ozonowanie po zgonach to nie tylko likwidacja odoru, ale również zwalczenie roztoczy, alergenów, zarodników grzybów, bakterii i wirusów. Zwalcza przykry intensywny zapach i co ważne – nie ma wpływu na rzeczy wewnątrz pomieszczeń, nie wpływa na ich jakość. Te cechy ozonu sprawiają, że ozonowanie pomieszczeń po śmierci jest nie tylko bardzo skuteczne, ale również bardzo bezpieczne.

Usługi ozonowania po zgonach świadczymy na rzecz swoich klientów za pomocą nowoczesnych urządzeń (przemysłowych generatorów ozonu) duży nacisk nakładamy na bezpieczeństwo i jakość usługi – doskonale wiemy co należy wykonać by z sukcesem przygotować pomieszczenia po śmierci do bezpiecznego użytku.

Sprzątanie miejsc zgonu– Usługi wykonujemy na terenie całego Kraju

Nasze działania często nadzorowane są przez Prokuraturę, Policję lub Sanepid. Współpracujemy z Instytucjami Państwowymi, urzędami, Spółdzielniami mieszkaniowymi i zarządcami.

Dla Państwa wygody dostarczamy: fakturę, pełna dokumentacja administracyjną, bezterminową gwarancję na wykonaną usługę, protokół powykonawczy, zaświadczenie do sanepidu, dokumenty dla potrzeb Zakładu Ubezpieczeń. Posiadamy uprawnienia wynikające z przepisów prawa, stosowne zezwolenia dla tego rodzaju działalności, oraz współpracujemy z firmą utylizacyjną.

Uwaga!!!

Przy doborze wyspecjalizowanej firmy, która będzie wykonywała sprzątanie po zwłokach należy wziąć pod uwagę wytyczne Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ustawy z dnia 14 marca 1985 r., opracowanej na podstawie Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263 i z 2012 r. poz. 460 i 892 oraz z 2013 r. poz.2 wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń, preparatów z rejestracją w URPLWMiPB, obszernej wiedzy praktycznej oraz potwierdzonego doświadczenia.

Nie odpowiednio dobrane środki z atestami, nie właściwie wykonana usługa może skutkować zagrożeniem zdrowia i być w konsekwencji bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem.

Dezynfekcja po zgonach i sprzątanie po śmierci  wykonujemy na terenie miast :

Warszawa, Mława, Inowrocław, Tczew, Płock, Białystok, Elbląg, Bydgoszcz, Konin, Koło, mazowieckie, Pomorskie, Toruń, Wejherowo, Piotrków Trybunalski, Malbork, Pabianice, Kujawsko Pomorskie, Wielkopolskie, Mrągowo, Mazowieckie, Legionowo, Wołomin, Siedlce,  Płock, Kutno, Bełchatów, Piotrków, Grudziądz, Olsztynek, Sieradz, Łowicz, Wieluń, Aleksandrów Łódzki, Ozorków, Elbląg, Gdynia, Sopot, Olsztynek, Dobre Miasto, Brodnica, Bydgoszcz, Toruń, Żuromin, Płońsk, Warszawa, Mazowieckie, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Zgierz, Kutno, Poznań, Toruń, Włocławek, Poznań, Łódź, Olsztyn, Toruń, Ostróda, Bydgoszcz, Białystok, Gdynia, Sopot, Słupsk, Kraków, Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Warszawie, Pruszków, Brodnica,

Sprzątanie po zwłokach oraz dezynfekcja po śmierci

Oczyszczanie miejsc zgonu i dezynfekcja pomieszczeń, po osobach znalezionych w dłuższym okresie czasu od śmierci jest czynnością, która ze względu na zagrożenia jakie temu towarzyszą, lepiej powierzyć firmie z tak dużym doświadczeniem jak nasza. Doświadczenie i profesjonalizm naszej kadry pozwala w pełni odciążyć Państwa w tych jakże ciężkich dla bliskich chwilach. Czyszczenie i dezynfekowanie miejsc zgonu po samobójstwie czy nagłej śmierci prowadzone jest za pomocą integrowalnych i skutecznych metod.

TAGI: Sprzątanie po zgonie, Warszawa, zwalczanie zapachów, Gdańsk, likwidacja odoru, Elbląg, dezynfekcja po śmierci, Olsztyn, Sanitaryzacja miejsc po zwłokach. Ozonowanie po zgonie, Dezynfekcja po śmierci Toruń, Nebulizacja ulv.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s